Masz skórę wrażliwą? Poznaj podstawowe zasady jej pielęgnacji!

Masz skórę wrażliwą? Poznaj podstawowe zasady jej pielęgnacji!
Skóra wrażliwa jest dość problematyczna, dlatego jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Sprawdź, w jaki sposób o nią dbać, aby była zdrowa, promienista i pełna blasku.

Charakterystyka skóry wrażliwej

Wrażliwa skóra jest cienka, delikatna i ma skłonności do podrażnień. Szkodzą jej czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr i niskie temperatury, a także większość kosmetyków - szczególnie tych, które można kupić w drogeriach. Jej nadreaktywność objawia się najczęściej przesuszeniem, ściągnięciem, pieczeniem, łuszczeniem, pękaniem i zaczerwienieniem. Ma to związek z mikrouszkodzeniami na jej powierzchni, które wiążą się najczęściej z naruszeniem płaszcza lipidowego. Osoby ze skórą wrażliwą bardzo często borykają się również z chorobami dermatologicznymi, takimi jak trądzik, wypryskowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry czy rumień naczynioruchowy.

Skąd się bierze problem wrażliwej skóry?

Problem skóry wrażliwej często idzie w parze z problemem skóry przesuszonej oraz naczynkowej. Suchość skóry:

  • może być wynikiem uwarunkowań genetycznych,
  • może wskazywać na zachwiania gospodarki hormonalnej,
  • może wystąpić w następstwie chorób pokarmowych czy odwodnienia organizmu,
  • może być także skutkiem negatywnego wpływu czynników środowiskowych.

Delikatna skóra a kosmetyki powodujące podrażnienia

Problem zaczyna się już na etapie mycia twarzy - delikatna skóra nie toleruje mydła i środków myjących o zasadowym PH. Kosmetyki do jej codziennej pielęgnacji nie powinny zawierać substancji zapachowych, konserwantów i sztucznych barwników. Należy unikać zbyt tłustych kremów, które powodują rozszerzanie naczynek krwionośnych i utrudniają wymianę ciepła. Preparaty na bazie alkoholu powinny zostać całkowicie wyeliminowane, jak również peelingi mechaniczne, które mogą naruszyć jej strukturę.

Czego nie lubi cera ze skłonnością do podrażnień?

Skóra problemowa nie lubi też gorącej wody, a szczególnie długich kąpieli, które powodują naruszenie płaszcza wodno-lipidowego. Zniszczenie bariery ochronnej prowadzi bowiem do utraty wody w naskórku, a więc sprzyja dodatkowemu przesuszeniu. Osoby ze skórą delikatną powinny wystrzegać się także przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz nadmiernie ogrzewanych, z czym zazwyczaj można się spotkać w okresie jesienno-zimowym. Chronić skórę przed promieniowaniem UV, mrozem, wiatrem i zanieczyszczonym powietrzem, unikać ostrych przypraw i używek.

Właściwa pielęgnacja cery wrażliwej

Zdrowa, miękka skóra to efekt właściwej pielęgnacji. Kosmetyki dedykowane skórze wrażliwej powinny opierać się na składnikach mających działanie kojące, nawilżające i ochronne.  Do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej polecamy intensywnie pielęgnujący krem na dzień Nutrologie 1 Vichy, zaś jako dopełnienie – Nawilżającą Maskę Mineralną Vichy, którą należy używać 1-3 razy w tygodniu. Maska zawiera Wodę Termalną z Vichy, bogatą w 15 składników mineralnych, oraz witaminę B3 o działaniu antyoksydacyjnym. doskonale nawilża, rozjaśnia powstałe w wyniku uszkodzeń powierzchni przebarwienia, silnie nawilża i koi. Po miesiącu stosowania skóra staje się miękka, odżywiona i pełna blasku. Dzięki hipoalergicznej formule nie powoduje podrażnień skóry.

 Komentarze
Zaloguj się aby skomentować ten artykuł :-)

jadegowndress2017

Reputacja: 30

2017-08-16 10:26:53

<a href="http://www.britishdress.co.uk/" title="matalan dresses">matalan dresses reviews </a> <a href="http://www.britishdress.co.uk/" title="british dress co uk">british dress co uk reviews </a> <a href="http://www.britishdress.co.uk/wedding-events/wedding-party-dresses/mother-of-the-bride-dresses/" title="mother of the bride outfits glasgow">mother of the bride outfits glasgow reviews </a>

jadegowndress2017

Reputacja: 30

2017-08-16 10:26:24

Here are some useful tips on how to get someone to make your perfect <a href="http://www.britishdress.co.uk/britishdress-1650581.html" title="john lewis mother of the bride"> http://www.britishdress.co.uk john lewis mother of the bride reviews </a> dress. View more dresses, please click http://www.britishdress.co.uk

wanguilan

Reputacja: 12

2017-07-05 08:21:39

Oh my god, best wedding dresses, here we can offer rent a wedding dress.http://www.beautydress.co.za
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję