Kosmetyki do stóp przydadzą się także mężczyznom

Kosmetyki do stóp przydadzą się także mężczyznom
Przez lata przyjęła się opinia, że o stopy powinny dbać wyłącznie kobiety. To one stosują kremy, balsamy i peelingi do stóp. To one usuwają twardy, nieestetyczny naskórek. To one robią wszystko by ich stopy wyglądały jak najlepiej. Natomiast mężczyźni nie przywiązują zbytniej uwagi do estetycznego wyglądu tej części ciała, a zabiegi pielęgnacyjne ograniczają zazwyczaj do niezbędnego minimum. To poważny błąd, bo ładne stopy to także zdrowe stopy.

Nadmierna potliwość stóp

To problem, który dotyczy zdecydowanej większości mężczyzn. Spowodowany jest tym, że na powierzchni stóp znajduje się duża ilość gruczołów potowych. Nasila się w wyniku niedostatecznej higieny i noszenia nieodpowiednich butów. Efekt jest wszystkim doskonale znany. Jest nim przykry zapach.

Jak sobie radzić z tym problemem? Przede wszystkim dokładnie myć stopy. Czynność ta może być wykonywana nawet dwa razy dziennie. Ważne jest, by po każdym myciu dokładnie osuszyć skórę stóp. Ponadto ważne jest noszenie skarpet wykonanych z naturalnych tkanin oraz odpowiedniego, najlepiej przewiewnego obuwia. Mężczyźni noszą buty przez większość dnia. Dlatego warto zapewnić stopom jak największy komfort i wygodę. Warto również w miarę możliwości dać stopom pooddychać i w miarę możliwości je odkrywać.

Jeżeli te czynności okażą się niewystarczające, z pomocą przyjdą kosmetyki do pielęgnacji stóp. Można stosować talki, zasypki lub antyperyspiranty do stóp. Produkty te ograniczą pocenie i nieprzyjemny zapach. Wybór kosmetyków jest naprawdę duży i każdy może znaleźć produkt, który będzie mu odpowiadał. A może z niektórymi kosmetykami uda się zaprzyjaźnić? Dla dobra stóp warto spróbować.

Przesuszona i twarda skóra pięt

Kolejnym częstym problemem męskich stóp jest przesuszona skóra pięt. W efekcie na ich powierzchni pojawia się twardy i zrogowaciały naskórek. Jest to problem głównie estetyczny, jednak nie należy go lekceważyć. Tym bardziej, że łatwo przywrócić stopom ładny wygląd.

Aby zmiękczyć skórę na piętach można moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli oraz stosować kremy do stóp. Natomiast w usuwaniu zrogowaciałego naskórka dobrze sprawdzą się akcesoria do pedicure, czyli na przykład pumeks lub tarka do pięt. Jeżeli domowe sposoby pielęgnacji nie przynoszą efektu, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i poddać się specjalistycznym zabiegom. Efekty na pewno będą zaskakujące i bardzo zadowalające.

Grzybica, modzele i wrastające paznokcie

To już poważniejsze problemy. Nie są to choroby rzadkie i mogą się przytrafić każdemu. Niestety w przypadku ich wystąpienia niezbędne jest udanie się do specjalisty podologa.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób stóp. Niestety niski poziom świadomości powoduje, że specjaliści w tej dziedzinie są odwiedzani rzadko, a mężczyźni latami zmagają się bezskutecznie ze swoimi dolegliwościami. Tymczasem uzyskanie pomocy jest możliwe. Dlatego warto sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy gabinet podologiczny i sprawdzić kondycję swoich stóp.

Bogaty wybór kosmetyków do pielęgnacji stóp znajdziesz tutaj.

 Komentarze
Zaloguj się aby skomentować ten artykuł :-)
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję