Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?
Cienkie włosy, pozbawione objętości to jeden z widocznych mankamentów urody, a dokładnie fryzury. Problem ten może wynikać z braku odpowiedniej pielęgnacji lub z natury. Należy bardzo dokładnie określić przyczynę ich cienkości, ponieważ tylko wtedy będziemy w stanie dobrze dopasować środki mające na celu poprawić ich stan oraz kondycję zdrowotną. W artykule podpowiadamy jak skutecznie zwiększyć objętość włosów. Poznaj przyczyny i zadbaj kompleksowo o swoje włosy, by cieszyć się ich gęstością!

Przyczyny cienkich włosów

Włosy, podobnie jak skóra twarzy, to element urody, który wymaga ciągłego starania i zapewnienia pielęgnacji. Pamiętaj, że na włosy stale oddziałują różnorodne czynniki oraz bodźce - zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wpływają one na włosy i mogą znacznie pogorszyć ich stan. Warto mieć także na uwadze, że włos nie jest niezniszczalny. Nawet naturalnie zdrowe, gęste i lśniące pasma, jeśli nie będą odpowiednio traktowane, mogą stać się matowe, szorstkie, cienkie i zacząć wypadać. W celu dokładnego dobrania środków - kosmetyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych - poznaj przyczyny cienkich włosów.

  • Przyczyny zewnętrzne: brak odpowiedniej pielęgnacji, czyli źle dobrane kosmetyki lub niewłaściwa ich aplikacja na powierzchnię włosa; przesilenia związane z porami roku (przesilenie jesienno-zimowe oraz wiosenne); codzienne stosowanie urządzeń termicznych do stylizacji fryzury (suszarka, prostownica czy lokówka); regularne farbowanie włosów; pogoda, a szczególnie nadmierne działanie promieni słonecznych, wiatru lub mrozu.
  • Przyczyny wewnętrzne: wszystkie zmiany, jakie zachodzą wewnątrz organizmu, a zatem choroby, ciąża czy anemia; brak dobrze zbilansowanej diety bogatej w żelazo (wpływa to na obecność anemii oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej w wyniku np. menopauzy).

Pielęgnacja cienkich włosów

Troska o cienkie włosy różni się nieco od pielęgnacji, jaką wykonuje się wobec włosów normalnych i nieproblematycznych. Przede wszystkim musi uwzględniać problem, że włosy są cienkie, rzadkie i bez objętości, a dodatkowo wypadają lub są łamliwe - cechy te zazwyczaj idą w parze razem z cienkością włosa. W celu skutecznej odbudowy pasm należy udać się do lekarza specjalisty, który oceni stan fryzury i poleci sposób leczenia (terapii) lub zaleci specjalne zabiegi pielęgnacyjne i środki kosmetyczne. To bardzo ważna zależność, ponieważ inaczej dba się o włosy, które uległy zniszczeniu poprzez czynniki zewnętrzne, a inaczej poprzez wewnętrzne - nawet jeżeli łączy je wspólna cecha, czyli to, że są cienkie.

Jak zagęścić włosy, czyli o zwiększaniu ich objętości

  1. Zaopatrz się w specjalne kosmetyki do pielęgnacji właśnie włosów cienkich. Szampon to podstawa, ale warto także stosować odżywkę, maskę i/lub serum. Pamiętaj, by były one przeznaczone do pielęgnacji włosów cienkich, ponieważ te kosmetyki pozbawione są w swoim składzie substancji obciążających, które dodatkowo sprawiają, że fryzura jest ‘’oklapła’’.
  2. Zadbaj o to, by Twoje posiłki były bogate w witaminy i minerały, zwłaszcza żelazo. Włos składa się z łodygi i korzenia - aby łodyga (czyli ta widoczna część) była zdrowa i zadbana, w dobrej kondycji najpierw musi być korzeń (czyli cebulka). Nic nie zregeneruje jej tak dobrze, jak działanie naturalnych składników odżywczych właśnie od środka.
  3. Możesz wspomóc się suplementacją. Pamiętaj tylko, by nie ograniczać się tylko i wyłącznie do niej, ale tę pielęgnację rozpatrywać w kategorii kompleksowej. Jeżeli cienkości Twoich włosów towarzyszy nadmierne wypadanie, skorzystaj ze specjalnych ampułek na wypadanie i jednocześnie porost włosów.
  4. Fryzura także potrafi zdziałać cuda, jest to jednak działanie powierzchowne, działające jedynie optycznie na włosy. Mimo to pomaga w odwróceniu uwagi od tego, iż włosów jest mało. Unikaj długich fryzur - najlepiej sprawdzają się krótkie i delikatnie wycieniowane włosy. Staraj się nie robić widocznego przedziałka na głowie, który odsłania skórę, a stosując piankę czy lakier do włosów, delikatnie je podtapiruj, by były podniesione u nasady i w celowo ułożonym chaosie.
  5. Śmiało możesz wykorzystać wypełniacze do włosów, które w ciekawy sposób prezentują zwyczajny kok lub kucyk.
  6. Jeżeli suszysz włosy, pamiętaj, by robić to z nachyloną do dołu głową. Włosy automatycznie i naturalnie podniosą się u nasady.

Więcej sposobów na to, jak zwiększyć objętość włosów znajdziesz na stronie marki Vichy.

 Komentarze
Zaloguj się aby skomentować ten artykuł :-)
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję