Reputacja: 1241
Stylizacje: 68
Na sprzedaż: 3

Profil   Offline  
Hej! tak ostatnio przeglądałam sobie artykuły o balsamach, które powszechnie są przez nas używane.. ku mojemu zaskoczeniu okazuje się że jakieś 90% balsamów (nawet tych renomowanych marek) zawiera w sobie składniki rakotwórcze lub porostu negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Mało tego! Niektóre z tych składników mogą również negatywnie wpływać na rozwój płodu - uważajcie czym smarujecie się podczas ciąży ! Pięknie pachnieć i wyglądać to jedno, ale konsekwencje to drugie.

Fragment artykułu
Substancje, które, w badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, wykazały, że już niewielkie ich ilości w kosmetykach powodują działanie hormonalne: 4-Methylbenzylidencamphor (4 MBC), 3-Benzylidencamphor (3 BC), Octyl-Methoxycinnamate (OCM), Benzophenone-3 (Oxybenzon), Homosalate (Homomenthylsalicylat – HMS), Octyl-Dimethyl-Para-Amino-Benzoic-Acid (OD-PABA).
Ponadto dwie z tych substancji (OMC, 4MBC) wykazały wpływ na ksztaltowanie i rozwój hormonu tarczycy i tym samym ograniczały funkcjonowanie tegoż organu.
Jednakże jeszcze nie do końca wiadomo jakie skutki ma na zdrowie człowieka stosowanie preparatów zawierających te substancje.
Naukowcy zajmujący się tymi badaniami jednak przestrzegają kobiety, które chcą mieć dzieci, są w ciąży lub karmią piersią, aby nie stosowały długotrwale balsamów, kremów lub spreyów, które zawierają syntetyczne filtry UV.
Alternatywą są preparaty z mineralnymi substancjami: Titandioxid lub Zinkoxid.

Zauważyłam również że coraz bardziej popularne i dostępne w Polsce stają się balsamy naturalne, jest to swego rodzaju rozprzestrzeniająca się moda z zachodu. Niestety takie kosmetyki są droższe od zwykłych ale na zdrowiu oszczędzać się nie powinno, prawda?

I tutaj pojawia się pytanie do Was, używacie naturalnych balsamów lub czy macie w ogóle świadomość o szkodliwości tych tradycyjnych? Czy też nieświadomie podtruwacie swój organizm?
Reputacja: 8133
Stylizacje: 105
Na sprzedaż: 0

Profil   Offline  
Balsamy naturalne są zdecydowanie lepsze od tych 'chemicznych'. Sama mam przyjemność używać naturalnego balsamu do ciała złożonego z dwóch składników naturalnych, a nie z kilkudziesięciu chemicznych Są bardziej przyjazne dla ciała, a nawet dają lepsze rezultaty.
Reputacja: 1986
Stylizacje: 66
Na sprzedaż: 16

Profil   Offline  
Ja osobiście jestem wieeeeelką fanką balsamów, mam ich całą półkę a ciągle dokupuje nowe - różnych konsystencji i zapachów, od kwiatowych poprzez słodkie do czekoladowych czy orzechowych. Mogę powiedzieć, że jestem maniaczką hehe

Ale jeżeli chodzi o naturalne czy eko kosmetyki to nie bardzo mnie na nie stać, gdyż używam balsamu po każdej kąpieli, więc bym musiała naprawdę dużo pieniędzy wydać na tego typu pielęgnację. Może gdy staną się bardziej popularne i ogólnodostępne to ceny spadną, na co bardzo bym liczyła, bo wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze
Reputacja: 1070
Stylizacje: 28

:)

Profil   Offline  
nie mialam okazji uzywac naturalnych... zazwyczaj kupuje te najtansze z h&m za 10 zl ;P
Reputacja: 1986
Stylizacje: 66
Na sprzedaż: 16

Profil   Offline  
Ja też bym chętnie używała tych z h&m ale w moim mieście nie ma działu z kosmetykami w h&m ;/
Więc najczęściej goszczę w mydlarniach i drogeriach
Reputacja: 78
Stylizacje: 0

Profil   Offline  
Ja bym się zastanowiła nad naturalnym kolagenem- na https://kolagenspa.pl/ [kolagenspa.pl] masz ogromny wybór- znajdź taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Znam osoby, które balsam z kolagenem mieszają i tak dbają o skórę.
Reputacja: 11

Profil   Offline  
Jak myślicie czy warto w dzisiejszych czasach poddać się zabiegowi laserowemu zamykaniu naczynek ? Znajoma mi poleciła niesamowita doktora Tarkiewicz który posiada duże doświadczenie w takowych zabiegach, zamykanie naczynek lublin [tarkiewicz.pl] to jego ulubiony zabieg który wykonał już setki razy, bardzo dobry specjalista !
Reputacja: 69

Profil   Offline  
Samo laserowe zamykanie naczynek na pewno jest skuteczne, ale po zabiegu też trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Naturalne kosmetyki są bardzo skuteczne, ale tylko te z linii profesjonalnej takiej którą polecają w salonach kosmetycznych. Ja od swojej kosmetyczki dostałam próbki kosmetyków http://www.organicseries.pl [organicseries.pl] i się zakochałam. Dziś zamówiłam kolejną partię i szczerze to jakość jest świetna i cena również.
Reputacja: 51

Profil   Offline  
Ogólnie kosmetyki naturalne sa lepsze niż te "markowe" . Ja do pielęgnacji ciała używam nierafinowanego oleju kokosowego z MarketBio http://marketbio.pl/category/olej-kokosowy-oleje-kokosowe-z-kokosa-z-kokosow [marketbio.pl] . Jest rewelacyjny - nie pozostawia tłustej powłoki i nie robi plam. Dodatkowo nie ma w składzie żadnych barwników ani substancji zapachowych i przez to nie uczula. Mogą go stosowac alergicy i osoby starsze. Doskonale nadaje się do olejowania włosów.
Reputacja: 38

Profil   Offline  
To polecam dodatkowo się z tym zapoznać. Składników które są nie potrzebne w kosmetykach czy balsamach jest pełno http://www.vichy.pl/artykul/parabeny-%E2%80%93-co-to-jest-dlaczego-parabeny-wystepuja-w-kosmetykach/a50259.aspx [vichy.pl] nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego.
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję