Reputacja: 33
Stylizacje: 0
Na sprzedaż: 0

Opis...

Profil   Offline  
Witam
Mam problem ze znalezieniem pracy :/ Mam magistra z europeistyki i nie mogę znaleźć pracy :/ Czy warto wyjeżdżać za granicę?
Reputacja: 1241
Stylizacje: 68
Na sprzedaż: 3

Profil   Offline  
Polska to mało przyjazny kraj, ale warto najpierw tutaj rozejrzeć się za pracą, poszukać narazie pracy tymczasowej a potem rozmyślać o czymś pod kątem kariery życiowej, ktoś się nie zgadza?
Reputacja: 21
Stylizacje: 4

Opis...

Profil   Offline  
Witaj Monia
to zależy jakiej pracy szukasz i czy na wymarzone stanowisko posiadasz wystarczające kompetencje. Niestety sam fakt posiadania mgr nie zapewnia Ci 100% sukcesu, ale dużo może pomóc.
Jakie działania podejmowałaś żeby znaleźć pracę? Bo jeśli wysyłałaś tylko CV na znalezione w internecie oferty to jest za mało.
70% rynku pracy to rynek ukryty, czyli są to wakaty, o których nie dowiesz się na pracuj.pl itp.
Zaproponuję Ci pewną metodę, którą sama testowałam i jest godna polecenia
1 krok: znaleźć wymarzoną firmę i sprawdzić czy mają dział, który Cię interesuje np.: Danone - dział marketingu, albo coś mniejszego typu firma reklamowa z Twojego miasta. Znaleźć, skombinować nr do osoby z tego działu, szefa, zastępcę w tym dziale. Możesz się tam wybrać osobiście.
2 krok: zadzwonić do danej osoby, albo iść tam osobiście i umówić spotkanie. Powiedz, że jesteś na etapie budowania swojej ścieżki kariery, a ich firma Cię niezwykle interesuje i byłoby Ci bardzo miło gdybyś mogła porozmawiać na temat tego czego oczekują od przyszłych pracowników, jaki jest u nich charakter pracy, jakie są wymagane kompetencje itp. Takie spotkanie powinno zająć dosłownie 10, 15min (może być dłuższe jeśli osoba będzie chciała z Tobą gadać). Podczas tego spotkania postaraj się zaprezentować od najlepszej strony, wpleć kilka Twoich mocnych stron, dokonań, sukcesów itp. Podczas spotkania możesz zapytać czy przyjmują na praktyki, staże.
3 krok: może być tak, że na rozmowie powiedzą, żebyś przyszła na próbny miesiąc, staż. A potem mogą Cię zechcieć zatrudnić. Ale może być też tak, że powiedzą, że na razie nikogo nie szukają, ale możesz wysłać CV. Zatem wyślij CV i wiedz, że na pewną Cię zapamiętają, bo się wyróżniłaś i a nóż widelec Cię zaproszą na rozmowę rekrutacyjną.
4 krok: zawsze wyślij maila z podziękowaniem za rozmowę do tej osoby, z która rozmawiałaś. To pozwala na nawiązanie miłej relacji i pozostawienia po sobie dobrego wrażenia.
Co Ci to daje:
1. możliwość dowiedzenia się czego w rzeczywistości oczekują od przyszłych pracowników. To jest szansa dla Ciebie żeby wiedzieć czy podnieść swoje kompetencje i zwiększyć swoje szanse na zdobycie u nich posady, albo posady w innej firmie.
2. możliwość wyróżnienia się. Mało kto tak robi, a jeśli Ty przyjdziesz, to pokarzesz się jako osoba aktywna i inicjatywą.
3. możliwość poznania osób z firmy (możesz się wymienić wizytówkami)
4. możliwość zdobycia praktyki, stażu, pracy. Małymi kroczkami osiągniesz wiele.

MONIA, NIE ZRAŻAJ SIĘ JEŚLI KILKA FIRM CI ODMÓWI SPOTKANIA - TO NORMALNE ALE PAMIĘTAJ, ŻE TO MOŻE CI POMÓC NIE WYBIERAJ SIĘ ZA GRANICĘ TYLKO PRÓBUJ SZUKAĆ PRACY TUTAJ. TYLKO PAMIĘTAJ, ŻE SZUKANIE PRACY TO NA PRAWDĘ CIĘŻKA PRACA, KTÓRA PRZYNIESIE EFEKT.

Pozdrawia i życzę powodzenia.

Reputacja: 1241
Stylizacje: 68
Na sprzedaż: 3

Profil   Offline  
widze profesjonalna porada i to za darmo
Reputacja: 21
Stylizacje: 4

Opis...

Profil   Offline  
Mam nadzieję, że Ci to pomoże
Reputacja: 33

Opis...

Profil   Offline  
Dziękuję Ci bardzo za te porady, muszę mieć więcej samo zaparcia w sobie i przestać się tak łatwo poddawać. Na jutro wydrukuję parę CV i roześlę do paru firm. Dziękuję raz jeszcze ))
Reputacja: 28

Opis...

Profil   Offline  
Bardzo dobre porady dotyczące pracy. Oby więcej takich pomocnych postów na tym forum to zawita do nas dużo szersze grono kobiet
Reputacja: 1986
Stylizacje: 66
Na sprzedaż: 16

Profil   Offline  
Mimo, że jestem jeszcze studentką to czytając te porady już czuję, że pomogą mi w przyszłości w znalezieniu pracy Fajnie, że takie posty się pojawiają, bo urstyle staje się naszą "ostoją" i możliwe, że właśnie jak powiedziała Bożena powiększy się nasze grono i będą poruszane kolejne, ciekawe tematy
Reputacja: 27

Opis...

Profil   Offline  
Wysyłam swoje CV wszędzie gdzie się da, gdzieś musi się udać zdobyć pracę.
Reputacja: 7384
Stylizacje: 712

Całkowite zmiany nadeszły. Pusta kartka i długopis

Profil   Offline  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję