Reputacja: 14017
Stylizacje: 2348
Na sprzedaż: 0

Now this is heavy metal!

Profil   Offline  
Tak, jestem jeszcze "gimbusiątkiem" i dopiero wybieram sobie szkołę średnią. Dla tego chciałabym się was spytać, jakie kierunki mi polecacie? Jakie wy wybrałyście zastanawiam się od dawna i chciałam iść na prawo ale nie jestem do tego do końca przekonana i nie wiem czy to jest to co chciałabym robić w przyszłości. Podzielicie się ze mą swoimi radami?
Ivy
Reputacja: 347
Stylizacje: 58

http://mr11-bvb.blogspot.com

Profil   Offline  
Miałam też ten sam dylemat... Ja znalazłam świetne LO z profilem muzycznym i mam nadzieję, że uda mi się wszystko pięknie pozdawać. Ciężko mi coś Tobie doradzić, bo nie wiem, czym się interesujesz.. Mówisz, że prawo. To raczej human. Niedaleko mnie są licea jedno o profilu historyczno-społecznym, a drugie z klasą prawniczą, gdzie są zajęcia przygotowawcze i spotkania różne z prawnikami itp. Radzę Ci posprawdzać wszystkie licea w Twojej okolicy, zobaczyć co mają punktowane, policz sobie ile w którym liceum uzyskasz najwięcej punktów. Wszystko jest już napisane na stronie OKE, wszystkie przeliczniki itd. Popytaj też uczniów jak gdzie jest. U mnie już były dni otwarte, ale może u Ciebie coś się jeszcze szykuje? Powodzenia życzę! I jeszcze na jutrzejszych testach!. Stwierdzam, że jak na razie-historia była masakryczna... A z polskim to trochę zaskoczyli, nie? ) Ogólnie zauważyłam, że ćwicząc na zajęciach przygotowawczych ćwiczyliśmy to tamte wszystkie testy były prostsze, a teraz...źle nie jest, ale wszyscy mówili, że bd prostsze a tu o...
Reputacja: 6786
Stylizacje: 240

Sleep until you're hungry. Eat until you're sleepy

Profil   Offline  
Jedno jest pewne - jeśli wybierzesz liceum prawnicze or jakiekolwiek inne to po tym nie będziesz miała zawodu. To tylko jest szkoła naprowadzająca. Osobiście uważam, że najlepiej iść do technikum. Fakt, trzeba chodzić do szkoły o rok więcej a niżeli do liceum, aczkolwiek po ukończeniu technikum zdajesz maturę + dodatkowo masz jakiś zawód. Masz większe perspektywy na przyszłość.
Osobiście wybrałam szkołę czteroletnią (technikum) i jestem na profilu technik ekonomista o specjalności policyjno-prawnej. Kierunek utworzyli dwa lata temu więc jestem rocznikiem, który jako pierwszy mógł "wypróbować" ten kierunek. Uważam, że to na prawdę fajna sprawa, mamy spotkania z policjantami, prawnikami, wychodzimy na jakieś spotkania, targi.
Sama poleciłabym Ci technikum, ale to twój wybór.
Taa, wy macie testy, a ja w czerwcu egzaminy zawodowe. No to kciuki trzymajcie, bo jak na razie czarno to widzę. Aaa, no i ja oczywiście trzymam za was, aby dobrze wam poszło

Now this is heavy metal!

Profil   Offline  
Szczerze, u mnie w okolicy jest bardzo mało szkół średnich o jakichkolwiek profilach humanistycznych, a jeśli już jakieś są to na prawdę nie warte zainteresowania. Dlatego mam problem. Sama uważam, też, że technika są po części lepsze i jestem skłonna wybrać właśnie taką szkołę, zważając też na to, że większość liceów w mojej okolicy ma słabą ocenę. Z kolei w technikum raczej nic humanistycznego znajdę.
Zastanawiałam się nad:
technik aranżacji wnętrz ale nie wiem czy po czymś takim znalazłabym pracę+potrzebna jest biologia, za którą nie przepadam :/
technik cyfrowych procesów graficznych ale nie wiem czy poradziłabym sobie an rekrutacji, punktowana jest fizyka, która jest moją pięta Achillesa.
technik ekonomista (z chęcią przeczytam co masz o tym do "powiedzenia" Darietta)
technik hotelarstwa marzy mi się własny hotelik ale czy coś takiego jest dobrym planem na przyszłość+ punktowana jet biologia
technik organizacji reklamy obawiam się, że w tym kierunku również nie będę miała pracy
No i oczywiście najbardziej kocham historię ale nie mogę się realizować w tym kierunku :/

Now this is heavy metal!

Profil   Offline  
Ivy
Miałam też ten sam dylemat... Ja znalazłam świetne LO z profilem muzycznym i mam nadzieję, że uda mi się wszystko pięknie pozdawać. Ciężko mi coś Tobie doradzić, bo nie wiem, czym się interesujesz.. Mówisz, że prawo. To raczej human. Niedaleko mnie są licea jedno o profilu historyczno-społecznym, a drugie z klasą prawniczą, gdzie są zajęcia przygotowawcze i spotkania różne z prawnikami itp. Radzę Ci posprawdzać wszystkie licea w Twojej okolicy, zobaczyć co mają punktowane, policz sobie ile w którym liceum uzyskasz najwięcej punktów. Wszystko jest już napisane na stronie OKE, wszystkie przeliczniki itd. Popytaj też uczniów jak gdzie jest. U mnie już były dni otwarte, ale może u Ciebie coś się jeszcze szykuje? Powodzenia życzę! I jeszcze na jutrzejszych testach!. Stwierdzam, że jak na razie-historia była masakryczna... A z polskim to trochę zaskoczyli, nie? ) Ogólnie zauważyłam, że ćwicząc na zajęciach przygotowawczych ćwiczyliśmy to tamte wszystkie testy były prostsze, a teraz...źle nie jest, ale wszyscy mówili, że bd prostsze a tu o...

Jeśli chodzi o egzaminy to chyba najsłabiej poszła mi matma. Jestem raczej umysłem humanistycznym więc pierwszego dnia nie było stresu, drugiego obawiałam się przyrodniczych ale okazały się średnio trudne a na matematyce poległam przy zadaniach otwartych. Jeśli chodzi o angielski to szczerze spodziewałam się czegoś trudniejszego a wydawało się dość łatwe ale o tym przekonam się dopiero gdy dostanę wyniki. Mam szczerą nadzieję, że dobrze mi poszło
Reputacja: 6786
Stylizacje: 240

Sleep until you're hungry. Eat until you're sleepy

Profil   Offline  
Właściwie to nie wiem co mogłabym opowiedzieć Ci o tym profilu. Przede wszystkim uczysz się o dokumentach, jak zaksięgować, wypełnić, ile lat się przechowuje, etc. Rachunkowość, czyli wyliczanie różnych kwot. Mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo rzeczy... rentowność, płynność, cash flow, spółki. To co jest potrzebne księgowemu (nie tylko)
Reputacja: 14
Stylizacje: 0

Profil   Offline  
Ekonomiczne zawsze będą opłacalne. Zależy też w czym czujesz się dobrze
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję