Reputacja: 4953
Stylizacje: 500
Na sprzedaż: 0

Red light means go.

Profil   Offline  
Cześć dziewczyny! We wrześniu jestem druhną na ślubie swojej przyjaciółki i chciałabym zapewnić jej coś więcej w czasie wesela, niż tylko wsparcie psychiczne. Jest już dwa lata po ślubie cywilnym, więc stres wynika tylko jak wyjdzie wesele, ale to nie ma znaczenia Rodziny młodej pary mają raczej dużo pieniędzy i zajmują się wszystkim sami. Czy poza pomocą na weselu, druhna ma jakieś obowiązki wobec panny młodej, nie wiem, ma załatwić kwiaty, kotyliony? Pomóżcie mi proszę, bo na weselu byłam ostatnio, gdy miałam siedem lat i nie mam absolutnie pojęcia, na czym polegają obowiązki druhny.
Reputacja: 382
Stylizacje: 48

Ubieraj się lepiej, niż cię na to stać

Profil   Offline  
Z doświadczeń koleżanek wiem, że sporo zależy od regionu Polski, w którym się mieszka. Niektóre druhny mają więcej, a inne mniej spraw do załatwienia ...
Reputacja: 743
Stylizacje: 129

Opis...

Profil   Offline  
Ja już byłam raz młodszą druhną u kuzyna więc nie miałam żadnych obowiązków, w kwietniu znów będę ale tym razem u siostry i będę jedyną druhną więc bd musiała kupić "kwiatki - kotyliony" dla gości, potem je przypinać każdemu mężczyźnie na weselu, oraz prosić na wesele wraz z siostrą, u nas taka tradycja, to zależy od regionu w którym mieszkasz Prócz tego chciałabym jeszcze zorganizować wieczór panieński siostrze
Zapomniałabym o wiciu korony na bramie i drzwiach państwa młodych
Reputacja: 11653
Stylizacje: 539

Profil   Offline  
Moja siostra była druhną,no i ja nie wiem czy jest 2 lata po cywilnym coś takiego jak wieczór panienski,ale jeśli jest to myślę że to raczej twój obowiązek
Reputacja: 7767
Stylizacje: 999
Na sprzedaż: 9

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21755954

Profil   Offline  
Druhna to nie swiadkowa , więc ona ma pomagać pannie młodej w dopisaniu humoru aby sie nie denerwowała w tak waznym dniu . Przykłady zalezy wszystko od obyczajów :
Prowadzenie listy prezentów ślubnych i kontakt z gośćmi w tej sprawie
• Pomoc w wyborze sukni ślubnej, biżuterii, butów, dodatków, kwiatów
• Asystowanie w trakcie konsultacji z fryzjerem i wizażystą
• Towarzyszenie podczas zabiegów SPA przed ślubem
• Organizacja wieczoru panieńskiego – druhny powinny zadbać o to, by na zabawie zjawiły się najbliższe znajome panny młodej i by impreza trafiła w jej gust: lepiej ustalić, czy przyjaciółka lubi huczne zabawy, czy też jest zwolenniczką przyjęć kameralnych
• Dekoracja miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego
• Pomoc w przygotowaniu podziękowań dla gości i rodziców

takie przykłady

Red light means go.

Profil   Offline  
No o wieczorze panieńskim już raczej nie ma mowy, bo są dwa lata po ślubie. Co do kupna tych kotylionów, to gdzieś czytałam, że druhny nie powinno obarczać się jakimikolwiek kosztami, ale to jest raczej drobny wydatek. Ślub za siedem tygodni, więc wszystko już jest zorganizowane, zostaje tylko dekoracja, no i pomoc przy wybieraniu dodatków do sukienki.
Kasia91: O co chodzi z tą bramą?
Reputacja: 7767
Stylizacje: 999
Na sprzedaż: 9

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21755954

Profil   Offline  
mary0 wicie bramy to strojenie drzwi wejsciowych , klatki , barmy z ktorej smaochod wyjezdza . jakimis balonami , kokardkami .
Reputacja: 11653
Stylizacje: 539

Profil   Offline  
AA no trudno,a ja odpowiem za Kasięo ile dobrze wiem z tą bramą to chodzi o to że jak pan młody jedzie do młodej to sąsiedzi muszą po/na drodze wystawić stolik a pan młody ma dać im kiełbasę czy wódkę itp.jak się nie mylę to o to chodzi,jest to raczej tradycja choć zależy to tylko od sąsiadów

Red light means go.

Profil   Offline  
Yhym. No to muszę zapytać, czy sobie młodzi życzą takie cuda. Dzięki
Reputacja: 743
Stylizacje: 129

Opis...

Profil   Offline  
sweetcukierek2
AA no trudno,a ja odpowiem za Kasięo ile dobrze wiem z tą bramą to chodzi o to że jak pan młody jedzie do młodej to sąsiedzi muszą po/na drodze wystawić stolik a pan młody ma dać im kiełbasę czy wódkę itp.jak się nie mylę to o to chodzi,jest to raczej tradycja choć zależy to tylko od sąsiadów

Pomylilaś pojęcia
Wicie korony to wieszanie splecionych gałązek z choinki i przypinanie do tego kwiatków np. u Pani młodej ma być tyle kwiatków ile ma lat a u Pana młodego tyle ile on ma Jeżeli w Twoim regionie nigdy się z czymś takim nie spotkałaś to widocznie tam takiej tradycji nie ma
A sweetcukierek napisała jeszcze o czymś innym, u nas się to nazywa "Szlaban" I tym zajmuje się raczej drużba że podchodzi do tych panów którzy zrobili szlaban i daje im flaszkę wódki a oni dają bukieciki kwiatków dla państwa młodych
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie i dostosowanych ich do indywidualnych potrzeb.
Polityka Prywatności Akceptuję